Napisz w imieniu fileasa fogga kartkę z podróży

Pobierz

Analiza podróży Fileasa Fogga pod względem piętrzących się przed nim trudności {tych przewidywalnych i nieprzewidywalnych} 2. sposób mówienia, - jaki ma stosunek do pozostałych bohaterów .Zadanie: w imieniu fileasa foga napisz dwie kartki z podróży,na których umieścisz informacje o środkach transportu,poznanych ludziach,wrażeniach na podstawienapisz kartke z dziennika podrózy pana Feleasa Fogga.. Wydaje mi się, że ze wszystkich przygód, jakie przeżyli bohaterowie, ta jest najciekawsza.Zakład w Klubie "Reforma", że pan Fogg objedzie świat w 80 dni.. cos pozmyslać.Charakterystyka postaci Fileasa Fogga - "W 80 dni dookoła świata".. Książka kończy się ślubem Fogga i Hinduski.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Twoja wypowiedź powinna liczyć nie mniej niż 5 zdań.Zadanie 5.. Zagadnienie 2.. Głównym bohaterem powieści Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata" jest Fileas Fogg, czterdziestoletni angielski dżentelmen, o którym mówiono, że z twarzy przypomina Byrona.. 4Napisz opowiadanie przez pana Fogga jego podróży,,w 80 dni do okoła świata" w formie listu.. 2010-02-22 15:42:07 Jakie były etapy podróży pana Fogga ?. 2012-09-13 20:35:03 napisz kartkę z dziennika podróży w 80 dni dookoła świata 2010-03-01 21:24:58Powrót Fileasa Fogga, ilustracja z pierwszego francuskiego wydania z 1872 roku..

jak cos w imieniu feleasa.

Połączył on Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym i wyeliminował potrzebę opływania Afryki .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu .W czasie tej podróży młoda wdowa bardzo zżyła się z angielskim dżentelmenem - w końcu wyznała mu, że się w nim zakochała.. - wypowiedzi uczniów.. Jakie warunki należy spełnić, aby wyjechać za granicę?. Pliss.odpowiedzcie szybko!. Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie się nad jakimś wydarzeniem, przelanie na papier złości, gniewu, radości.napisz kartke z dziennika podróży ; z tekstu juliusza vernea ;80 dni dookoła świata; wybierz bohatera w ktorego imieniu bedziesz pisał dziennik,zbierz informacje o bohaterze szczególnie kim jest jakie ma doświdczenie,czy ma jakies cechy charakterystyczne,jaki ma stosunek do pozostałych bohaterow,szczegółowo zaplanuj wydarzenia które bedziesz opisywał,postaraj sie opisac wydarzenia .W imieniu towarzyszki podróży Willy'ego Fogga z filmu animowanego (Część 23.. Pomysł na odrzutowy plecak Fogga zrodził się 10 000 metrów nad ziemią, w samolocie..

Przez cały okres podróży nie stracił nadziei w sukces zakładu.Definicja.

Wynotuj z tekstu informacje na temat tego kraju.Latająca machina Fogga powstaje np. podczas rejsu parowcem po Atlantyku z kompletnie przypadkowych części statku: żagli, masztu, desek, a śmigło zrobione zostaje z wioseł.. 2 października - wyjazd Fogga i Passepartout z Londynu.. Bezpośrednim bodźcem, który skłonił autora do napisania powieści, było otwarcie w 1869 Kanału Sueskiego .. W pamiętniku pojawiają się opisy uczuć, przeżyć; refleksje - nie tylko suche fakty.Wypowiedź kierujesz z zasady sam do siebie, ponieważ pamiętnik nie jest przeznaczony dla niczyich oczu.. Moim ulubionym fragmentem zMamy tu do czynienia z kolejną kinową adaptacją (poprzednią kinową wyproduko­wano w 1954 r., po niej wiele adaptacji telewizyjnych i animowanych) świetnej książki przygodowej Juliusza Używasz bardzo starej przeglądarki Zaktualizuj ją do najnowszej wersji , aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszej strony.Przygoda Fileasa Fogg "W 80 dni dookoła świata" oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. Etapy podróży; 3 października - pobyt z Paryżu, 4 października - przejazd przez Turyn, 5 października - pobyt w Brindisi, wejście na pokład parowca "Mongolia" płynącego do Suezu.. 79% Cechy charakteru Fileasa Fogga bohatera "W osiemdziesiąt dni dookoła świata"..

2011-02-08 17:39:26 Jakie były zmiany podróży Fileasa Fogga (80 dni dookoła świata )?

• Odszukaj na mapie miejsce, w którym znalazł się główny bohater powieści.. Cechy : - udczciwy, skrupulatny, opiekuńczy, dobry, sprawiedliwy, odważny, opanowany.. Co przesądziło o wygranej Fogga?. 74% Charakterystyka Fileasa Fogga "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".. wygląda.. 2009-12-13 21:22:06W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. Napisz fragment dziennika Obieżyświata - Zadanie 4: Między nami 5 - strona 106Podróż Fileasa Fogga i jego służącego z relacji: Anglia-Francja Dziękuję za uwagę Etap 1-szy: Londyn-Dover c.d.. Kleszczu, hehe (to będzie chyba moje motto) Etap 2-gi: Calais-Paryż i dalejdo Włoch O godzinie 20:45 Fogg i Passepartout wyruszyli do Dover, skąd mieli poppłynąć promemAkcja powieści Juliusz Verne'a zatytułowanej "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" koncentruje się wokół postaci Fileasa Fogga, Anglika będącego w każdym calu dżentelmenem.. Powiadano o nim, że nieco przypomina wielkiego poetę angielskiego Georga Byrona.W pewien sposób był nieśmiały, dopiero Auda - Hinduska, którą uratował oświadczyła się mu, a wówczas zapewnił o swoim uczuciu.. Fogg ma w banku duże oszczędności, ale nie musi z nich kożystać.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga , którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu..

a) Z tekstu Juliusza Verne'a wybierz bohatera, w którego imieniu będziesz pisał dziennik.

Jedną z głównych cech bohatera są także upór i konsekwencja.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. Perry Blake wspomina: "Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem silniki odrzutowe.. chodzi zeby opis swoj jeden dzien z podrozy jakie mial uczucie i wgl.. W imieniu Obieżyświata (nazwisko służącego Fileasa Fogga, który wyruszył z nim w podróż dookoła świata), napisz w zeszycie kartkę z dziennika podróży, na której umieścisz informacje o sposobie podróżowania, poznanych ludziach, wrażeniach.. 2.• W imieniu Obieżyświata napisz dwie kartki z dziennika podróży, na których umieścisz informacje o sposobie podróżowania, poznanych ludziach, wrażeniach.. Moim ulubionym fragmentem z1.. Ocena bohatera - samodzielna praca ucznia Lekcja druga Wybieramy się w podróż 1.. Z góry dziękuję :) Proszę zlitujcie się już 3 raz wstawiam to pytanie !. "SOS dla Ziemi - rzecz o ekologii".Przygoda Fileasa Fogg "W 80 dni dookoła świata" oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. (wybrałam sługę Filipa Fogga, Jana Obieżyświata) b) Zbierz informacje o tym bohaterze, szczególnie: - kim jest, jakie ma doświadczenie, - czy ma jakieś cechy charakterystyczne,np.. Fileas Fogg był niezwykle opanowanym człowiekiem.Napisz kartke z dziennika Podróży Fileasa Fogga 2012-01-25 15:40:39 Wciel się w Ewe i napisz kilku zdaniową ,, Kartkę z dziennika '' z opisem wygnania z raju.. Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz w imieniu Fileasa Fogga kartkę z podróży (5 zdań).W imieniu Fileasa Fogga ( W 80 dni dookoła świata ) napisz kartkę z pamiętnika z podróży z Londynu do Paryża.. Nie ma rodziny żyje samotnie.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga , którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. 61% Przygoda Fileasa Fogg "W 80 dni dookoła świata" 66% "W 80 dni dookoła świata" opracowanie.Przydatność 70% Charakterystyka Fileasa Fogga..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt