4 państwa które odzyskały niepodległość po 1 wojnie światowej

Pobierz

- Polska, Finlandia, Estonia, - Pytania i odpowiedzi - HistoriaPrzyjrzyj się mapie i wymień cztery państwa, które odzyskały niepodległość po I wojnie światowejVitis riparia.. Napisz jakie państwo po I wojnie światowej przestało istnieć 3.Po I wojnie światowej powstały:Czechosłowacja,Austria,Węgry,Polska,Finlandia,Litwa ,Łotwa i Estonia.Powstało też zjednoczone państwo południowych Słowian,Królestwo SHS … Jakie państwa powstały lub odzyskały niepodległość po zakończeniu I wojny światowej?. Umożliwiło to niektórym narodom w Europie …Skutki I wojny światowej: -zmiany terytorialne (przestały istnieć Austro-Węgry).. Przedstaw …Po I wojnie niepodległość uzyskały:Czechosłowacja,Austria,Węgry,Polska,Finlandia,Litwa,Łotwa,Estonia.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą …a) Państwa, które uzyskały niepodległość w procesie dekolonizacji po II wojnie światowej (1945 - 1989): Niger, Gruzja, Syria, Czad, Tanzania, Madagaskar, Indie, Laos, …Dopasuj średniowieczne europejskie dynastie do państw, w których sprawowały władzę Anglia, Niemcy, Czechy, Ruś, Węgry, Francja 1) Arpadowie 2) Rurykowicze 3) … Rezultatem I wojny światowej jest upadek czterech wielkich imperiów : Austro-Węgier, Niemiec, Rosji, Turcji)..

Wymień cztery państwa, które odzyskały niepodległość po I wojnie światowej 2.

Rozdział 20.. Wyjaśnij pojęcia: sejm niemy, Szkoła Rycerska, konfederacja barska, obiady czwartkowe, konfederacja targowicka, uniwersał połanieck … i 2.. -odrodziły się państwa, które kiedyś straciły niepodległość np. Polska lub …Najwięcej zwolenników tego stanowiska było pośród konserwatystów, bogatych mieszczan, inteligencji a także stronnictw politycznych utworzonych po 1900 roku.Europejski …Wielka Brytania już w 1947 r. zaakceptowała niepodległość Indii i Pakistanu.. Mam nadzieję, że pomogłam.. Tuż po II wojnie światowej niepodległość …Powróciła na nią niepodległa Polska, utworzone zostały Jugosławia, Czechosłowacja, Finlandia Litwa, Łotwa i Estonia, zaś na Wyspach Brytyjskich - Irlandia.1..

Wskaż, w której części Europy najwięcej państw uzyskało niepodległość po I wojnie światowej.

Francja i Holandia podjęły wysiłki, mające na celu utrzymanie posiadłości kolonialnych w …(4 punkty) Przyjrzyj się mapie i wymień cztery państwa, które odzyskały niepodległość po I wojnie światowej.. Europa Południowa - m.in. Królestwo Serbów, Chorwatów i …Odrębny problem stanowi RPA, która przez jej czarną większość oraz przeważającą część państw Afryki nie jest uznawana za niepodległe państwo ze względu na …Umocnieniu się LM sprzyjał także konflikt kongresu z Brytyjczykami o udział w II wojnie światowej, w którą Indie zostały zaangażowane w sposób arbitralny.. Proszę czekać.. 1. odpowiedział (a) 09.03.2010 o 21:24.turcja juz byla niepodległa bo imperium osmanskie i turcja to to samo Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechosłowacja, Austria, Węgry, Jugosławia, Albania Reklama1.. Dźinnah …A nawet Wielka Brytania.. - Polska, Finlandia, Estonia, - Pytania i odpowiedzi - HistoriaPrzyjrzyj się mapie i wymień cztery państwa, które odzyskały niepodległość po I wojnie światowej.. 24 kwietnia 1916 r. wybuchło wielkanocne powstanie, które wprawdzie szybko zostało zgniecione przez oddziały brytyjskie, ale ogłoszona wówczas …Odzyskanie niepodległości przez Polskę - odrodzenie Polski Jednym z najważniejszych elementów powojennego ładu było utworzenie niepodległego państwa polskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt