Język niemiecki w jakich krajach

Pobierz

Tłumaczenia przysięgłe .Namibia to była kolonia niemiecka, stąd znaczna część jej ludności posługuje się niemieckim jako językiem ojczystym.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 2013-04-04 12:37:24 w jakich krajach używa się języka niemieckiego 2008-09-17 15:57:09 Zadanie domowe z języka niemieckiego 2012-04-13 15:37:42Zareaguj w języku niemieckim.. 2010-09-13 17:10:51; jaki język obowiązuje w czechach?. Hiszpański - w Hiszpanii , Nawara , Walencja , Galicja , Balearach , Katalonii .. Największym skupiskiem osób mówiących po niemiecku są oczywiście Niemcy.. W krajach takich jak Mozambik, Wyspy Zielonego Przylądka, Angola, czy Gwinea Równikowa, z pewnością usłyszysz język portugalski.. Austria Belgia Liechtenstein Luksemburg Niemcy Szwajcaria Trydent-Górna Adyga, Włochy Unia Europejska (język oficjalny i roboczy) .Niemcy - niemiecki Norwegia - norweski, lokalnie języki lapońskie Polska - polski; w niektórych gminach dodatkowo stosowane są języki pomocnicze: białoruski, kaszubski, litewski i niemiecki (zob.. 2010-09-03 19:05:54; W jakich krajach obowiązuje Polaków wiza?. Przez długi czas mieszkańcy Ameryki byli podlegli rządowi brytyjskiemu.. Na terenach Australii język angielski rozpowszechnili osadnicy z Wysp Brytyjskich.. Pytania .. Aug 3, 2021Język niemiecki ma swoich użytkowników w wielu krajach, gdzie nie ma statusu oficjalnego..

2 Landy niemieckie - podział na mapie.

Poinformuj rozmówcę, jaki film ostatnio widziałeś i jaki nosi tytuł.. Question from @marcino394 - Gimnazjum - Inne języki obce.. - w Niemczech , Austrii , Luksemburg , Hesja , Lotaryngia , Palatynat , Frankonia .. Spodziewamy się go usłyszeć wszędzie tam, gdzie jest językiem urzędowym - a zatem w.. 2011-09-15 19:02:211 Landy w Niemczech - najważniejsze informacje w skrócie.. Powiedz rozmówcy, że gry komputerowe uzależniają.. Teren ten, będący jedną z trzech oficjalnych Wspólnot Belgii, wchodzi w skład Regionu Autonomicznego Walonii) i obejmuje teren tzw. Wschodnich Kantonów (ok. 850 km2 tuż przy granicy z Niemcami).Jun 1, 2022Gdzie język angielski jest językiem urzędowym?. 2009-09-10 19:20:35 W jakich krajach niemicki jest językiem urzędowym ?. Powiedz, jakiego gatunku muzyki słuchasz.. Język niemiecki jako język urzędowy i język mniejszości jest używany w krajach Europy Zachodniej i Środkowej ( Deutscher Sprachraum ).Około 130 milionów ludzi na całym świecie posługuje się niemieckim jako językiem ojczystym.. Jest popularny w Holandii, krajach skandynawskich, nadbałtyckich, Słowenii, Chorwacji, Polsce, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii.. Zapytaj rozmówcę, czy pójdzie z tobą na koncert..

6.Poniżej landy niemieckie i ich stolice.

2010-09-03 19:05:54 wymień kilka krajów, w których językiem urzędowym jest język hiszpański?. 2011-07-20 18:41:59; Jaki język obowiązuje na Dominikanie?. Język niemiecki uchodzi częściowo w tych krajach jako pierwszy język obcy wprowadzony do szkół.Nov 17, 2021Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: w jakich krajach używa się języka niemieckiego.. 2012-08-27 15:12:56; Jaki język obowiązuje w Danii?. Nastąpiło zmniejszenie zasięgu języka węgierskiego w Siedmiogrodzie (na rzecz rumuńskiego) i Wojwodinie (na rzecz serbskiego) Nastąpiło wyparcie języka serbskiego z Kosowa przez język albańskiNiemiecki .. Z kolei na Mauritiusie znajdziesz osoby posługujące się indyjskim językiem .Plik jezyk urzedowy niemiecki w jakich krajach.txt na koncie użytkownika pao141 • Data dodania: 26 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Poniżej znajdziecie historię niektórych z nich.. Ogólnoniemiecki język literacki wybierany jest jako język obcy najczęściej w takich krajach jak: Holandia, Skandynawia, Kraje Nadbałtyckie, Słowenia, Chorwacja, Polska, Japonia, Bośnia i Hercegowina, Szwajcaria romańska .Zdecydowanie najmniej popularnym językiem w kraju jest język niemiecki, tworzący Niemieckojęzyczną Wspólnotę Belgii..

3 Wszystkie landy niemieckie - lista.

Poinformuj rozmówcę, że jesteś miłośnikiem książek.. Liczę na naj ;)) Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź]W jakich krajach używa się hiszpańskiego, a w jakich francuskiego?. Oto pełna lista!. Spodziewamy się go usłyszeć wszędzie tam, gdzie jest językiem urzędowym - a zatem w .. Również w Szwajcarii niemiecki jest językiem urzędowym.Języka niemieckiego uczy się w wielu krajach; zaraz po angielskim stanowi najbardziej rozpowszechniony język w Europie.. O nas; Oferta; Cennik; Wycena; Kontakt; Wyszukiwanie.. Zamieszkuje je osiemdziesiąt trzy miliony osób, dla których jest to język ojczysty.. Stany Zjednoczone Ameryki.. Początkowo to właśnie Brytyjczycy zakładali kolonie na terenach Ameryki Północnej.. 2010-10-20 21:10:29Zanikły także enklawy języka niemieckiego w całej Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. na Łotwie i Słowacji.. 4.5 Thüringen.Niemiecki , w swojej formie standardu i dialektu, który rozprzestrzenił się na wiele krajów z różnych ustaw.. Niemiecki jest najczęściej używanym językiem ojczystym w Unii Europejskiej i językiem urzędowym w pięciu krajach: Niemczech, Austrii, Belgii, Liechtensteinie i Luksemburgu.. Poza Niemcami po niemiecku mówi się jednak także w Belgii, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Liechtensteinie.W Niemczech największą popularnością cieszą się angielski, francuski i łacina.W jakich krajach język niemiecki jest językiem narodowym pomocy ?.

w jakich krajach jest jezyk niemiecki.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt