Duch tegorocznego bożego narodzenia cel wizyty

Pobierz

Proszę wejść na zamieszczony plik: Test_nauczanie_ind.-_27.04 (1).docx.Czas akcji opowiadania sugeruje już jego tytuł.. Elementem łączącym wszystkie miejsca i wydarzenia były jednak święta Bożego Narodzenia.Widmo to zapowiada Scroogowi przybycie trzech zjaw: Ducha Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia oraz Ducha Przyszłych Wigilii.. Występują również: - Duch Wigilijnej Przeszłości ( wędrówka w krainę dzieciństwa i młodości ) - Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia ( wędrówka po ulicach miast, poznanie losu biedaków, ich szlachetności i godności, los małego Tima) - Duch Przyszłych Wigilii.. Jest przerażony, ponieważ widzi relacje ludzi na własną śmierc, nikt go nie opłakuje natomiast okradają go ze wszystkiego… Wyjaśnienie:Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia: .. Duch Przyszłych Wigilii: Duch milczący i tajemniczy, inny od poprzednich, zatrzymuje się przy ludziach rozmawiających o czyjejś śmierci, o kimś o kim nie mają dobrego zdania, przewidując że nikt nie zjawi się nas pogrzebie, podobnie jest z kupcami, którzy rozmawiając o tej osobie .Duch Wigilijnej Przeszłości.. Pokazał mu jego rodzinne strony, samotne dzieciństwo, szkolne lata, ale także przemianę ojca.. Przypomniał radosne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia w miejscu terminowania.. Pragnął przekonać Scrooge'a, by nie dał się zwieść magii pieniądza, bo i jego spotka wówczas kara.Dec 16, 2020Powód wizyty ducha był po to aby przywrócic Scroogeowi ducha świąt aby uwierzył znowu w wigillie i zaczoł ją obchodzic :) Rekakcja była taka że bał się tych duchów ale udało się i świętował wigillie xDjakie były przekazane przesłanie ducha tegorocznego bożego Narodzenia..

Zapowiedział on cel swojej wizyty - miał zamiar nawrócić Scroogea ze złej drogi.

A więc minęła tylko jedna noc.Ebenezer Scrooge jest głównym bohaterem powieści Charlesa Dickensa "Opowieść wigilijna".Autor opisał jego przemianę wewnętrzną, pod wpływem wizyt trzech duchów (Ducha Wigilijnej Przeszłości, Ducha Tegorocznego Bożego Narodzenia, Ducha Przyszłych Wigilii).Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia->uświadomienie bohaterowi, jak powinno obchodzić się święta.. 25XII, godz. 1.00 Wyjawił swój cel - chęć nawrócenia kupca.. Wreszcie Duch ukazał Scrooge'owi rodzinę jego siostrzeńca, wesołą, roześmianą i żałującą go, że spędza Wigilię sam.. Ale gdy Scrooge budzi się po wizycie ostatniego ducha, z radością zauważa, że jest Boże Narodzenie!. Question from @Patrycja14700 - Gimnazjum - PolskiDuch Tegorocznego Bożego Narodzenia wzbudził w Scrooge'u : - litość nad biedaakami i nad chorym dzieckiem; - żal i skruchę; - chęć zmiany własnego życia; - potrzebę rodzinnego ciepła i serdeczności; - miłość do innych ludzi.. Język polski.Dec 21, 2020Duch pokazuje Ebenzerowi także dwójkę wyczerpanych dzieci, które noszą imiona, które wszystko mówią o ich sytuacji: Ciemnota i Nędza..

Warto jednak pamiętać, że podczas wizyty duchów, Scrooge podróżował w czasie i przestrzeni.

Otóż jego zadanie polega na zanoszeniu ludziom pokoju, szczęścia i zgody.. Duch Wigilijnej Przyszłości ukazał Scrooge'owi jego własną śmierć.. Wizyty te mają na celu uświadomienie Ebenezerowi jak złym jest człowiekiem, mają pomóc mu otworzyć się na drugiego człowieka.. Także nogi, wyglądające spod szerokich fałd opończy, były bose, na głowie zaś miał wieniec z liści dębowych, wśród których tu i ówdzie przebłyskiwały sopelki lodu.Ludzie ci, nie przerywając ciężkiej służby, nucą pieśni wigilijne i starają się być serdeczni dla kolegów.. Wykonane zadania prześlij do oceny na mój adres: do 21.00- 27.04.2020r.. Gdyby tak faktycznie było, akcja trwałaby cztery dni (właściwie noce - noc Marleya i trzy noce duchów).. Pokazał on Ebenezerowi jak niegdyś spędzał święta - jaką radość mu one sprawiały , kiedy był zaledwie małym chłopcem oraz kiedy pracował u Fezzwiga.Podawał się za Ducha Przeszłych Wigilii Bożego Narodzenia.. Początkowo nieufny, Ebenezer zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt przyszłych.. Pokazują one bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego.Gdy wybiła pierwsza godzina, pojawił się pierwszy duch - Duch Wigilijnej Przeszłości..

Duch starał się nauczyć Scrooge'a miłosierdzia i dobroci, budząc w nim serce.Duch wyjaśnił cel swojej wizyty.

Nie pominął rozstania młodego Ebenezera z ukochaną.Geografia 27.04.. Duch Przyszłych Wigilii-> próba ukazania Scrooge'owi przyszłości, jaka go czeka, gdy nie zmieni swojego zaachowania.. Na początku zajęć wykonaj 10 zadań, które sprawdzą twoje wiadomości z demografii.. Ebenezer zobaczył również, jak stawał się nieczuły, jak wyrzucił ze swojego serca i pamięci swoją siostrę, a także dawną narzeczoną.Nov 11, 2021zjawa trzecia:Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia okazale wyglądający olbrzym,pogodny, siedzący na tronie,trzymający w ręku pochodnięw kształcie rogu obfitościmotyw ducha - w Bożonarodzeniową noc E. Scrooge'a odwiedzają cztery zjawy: jego zmarły wspólnik, Duch Przeszłości, Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia oraz Duch Przyszłości.. Następnym krokiem w ich wspólnej wyprawie było odwiedzenie domu buchaltera Scrooge'a, czyli Boba Cratchita.. Szerokie piersi były odsłonięte.. To milcząca, ubrana na czarno postać, która przypomina Kostuchę.9.. Nikt go nie żałował, a nawet biedny dłużnik cieszył się, że jego śmierć pozwoliła na przesunięcie spłaty długu.Ta wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem..

prosiłbym jesszcze o duchu przyszlości Wigilii i jaki był cel tej wizyty.Duch opowiedział Scrooge'owi, jaki jest cel jego wizyty na ziemi.

Wyjaśnił, że każdy człowiek "miast interesom powinien (…) życie poświęcić ludzkości".. Duch przyszłych świąt Bożego Narodzenia jest ostatnim, który odwiedza Scrooge'a.. (Jakie przekazano przesłanie dla Scrooga przez ducha tegorocznych świąt Bożego Narodzenia 1) Duch, ich wygląd symboliczne znaczenie 2)Cel wizyty 3) Przekazane przesłanie - INTERESUJE MNIE TYLKO TO Z góry dziękuje za odpowiedz :).. Po śmierci jego dusza błąka się i cierpi, ponieważ za życia nie troszczył się on o ludzi, a jedynie dbał o swoje interesy.. Nie wykonujesz zadania: 4, 8, 13 - są zamazane.. Pokazał Scrooge'owi jego dzieciństwo i przeszłe wigilie, spędzone głównie w samotności, a następnie te, które spędził szczęśliwie, w gronie kupca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt