Opis obrazu matura przykład

Pobierz

I stąd moje pytanie, czy mogę wykorzystać te opracowania?Opis obrazka - przykład 9. na .OPIS OBRAZKA I ODPOWIEDŹ NA TRZY PYTANIA.Obraz przedstawia kotlinę, w której centrum znajdują się dwie stare chatki.. W kierunku budynków wije się, wydeptana wśród traw, wąska ścieżka.. Obraz nosi nazwę "Alpejskie pastwisko".. Będę tam publikować różne dodatkowe materiały i informacje zarówno dla maturzystów, jak i .Przygotuj się do matury ustnej.. Jest namalowany na płótnie i oprawiony w ciemne, dębowe ramy.. W pokoju mojej babci wisi obraz.. Renesansowy obraz olejny przedstawiający kanclerza Mikołaja Rolina w pozie modlitewnej przed Madonna z Dzieciątkiem.. Dziś prezentujemy kolejne przykładowe zadania, które mogą pojawić się na maturze ustnej - zadania do tekstu .Opis obrazka - przykład 3.. Jednak w internecie aż roi się od opisów tych dzieł.. Pytania widzi tylko egzaminator.. Sam nie jestem w stanie opisać tych obrazów.. W swojej pracy maturalnej chcę zamieścić dwa obrazy "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga i "Sąd Ostateczny" Michała Anioła.. Na wstępie dobrze jest zacząć od elementów pierwszoplanowych.. Babcia kupiła go przed laty na targu.. Obraz przedstawia kotlinę, w której centrum znajdują się dwie stare.. poleca 82 %.. W poprzednich wpisach omówiliśmy i wskazaliśmy przykłady dla dwóch pierwszych typów.. Camille Corot Orfeusz wyprowadza Eurydykę z podziemiOpis obrazka po angielsku to jedno z zadań pojawiających się na maturze ustnej z języka angielskiego..

1.Opis obrazka - przykład 12.

"Matura - to nie tortura" - krok po kroku w stronę egzaminu ustnego z języka polskiego Część 6: Przykładowe zadanie z języka polskiego (egzamin ustny - teksty ikoniczne, np. plakat, kadr filmowy, fotografia, rzeźba) 1) Kilka informacji i porad: Można tak?. Przykłady, gotowe odpowiedzi.. W przypadku dzieła Leonarda da Vinci jest to kobieta ubrana z suknię w odcieniach złota i zieleni, o długich ciemnych włosach.Opis obrazu z internetu na maturze ustnej z polaka?. Zapraszam na mojego fanpage'a!. Obraz pt.: "Upadek Ikara" został namalowany przez Piotra Bruegla w 1558 r. Tematyka płótna nawiązuje do tragicznego mitu o Dedalu i Ikarze.. Omów zagadnienie, odwołując się do obrazu Camille'a Corota Orfeusz wyprowadzający Eurydykę z podziemi oraz wybranego tekstu literackiego.. Zdający opisuje ilustrację przedstawioną w wylosowanym przez siebie zestawie i odpowiada na trzy pytania związane z tematyką zdjęcia.. Kompozycja, mimo iż scena przedstawiona jest we wnętrzu, sprawia wrażenie otwartej ze względu na lekkie przycięcie postaci po bokach, przede wszystkim jednak z powodu obecności arkad otwierających się na pejzaż w głębi.Matura z języka polskiego - interpretacja obrazu i plakatu.Matura ustna z języka polskiego - przykładowa realizacja tematu opartego na tekście ikonicznym..

Forma obrazu to prostokąt zbliżony do kwadratu.

Matura ustna opis obrazka zdasz na 100%.. Zadanie opisu obrazka trwa około 4 minut.Zadania na maturze ustnej dzielą się na trzy typy: zadania do tekstów językowych, zadania do tekstów literackich oraz zadania do tekstów ikonicznych.. Autor obrazu zainspirował się tragedią ludzką niezauważoną przez otoczenie.Wypowiedź po wylosowaniu pytania .Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie co cię w tym temacie zainteresowało - można opisać techniką wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np. na 1 planie.. The dog is rather small.. Odpowiedz na podstawie interpretacji obrazu Andy'ego Warhola oraz innego wybranego tekstu kultury..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt