Przykładowy opis miasta po hiszpańsku

Pobierz

Sewilla jest czwartym z największych miast kraju.. coger - brać; coger el auobús - jechać autobusem; coger el tranvía - jechać tramwajem; coger un taxi - jechać taksówką.. Jednym z ważniejszych sposobów jest konstrukcja tener que + infinitivo którą tłumaczymy jako musieć coś zrobić: Czasownik tener musi być odmieniony w jakiejś osobie.Po hiszpańsku użyjesz zatem słowa ligar, a osobę, która uwielbia tego typu rozrywkę nazwiesz ligón, czyli odpowiednik naszego polskiego podrywacza.. Na jego twarzy widać kilka piegów.. Obecnie znajduje się ono w .Przykładowy opis rodziny: Ich heiße Olivier, bin 18 Jahre alt und wohne mit meiner Familie in Warschau.. Amor a primera vista Miłość od pierwszego wejrzenia.Niestety, opisy są głównie po hiszpańsku.. el banco - ławka.. guapo - przystojny.. Por las noches a veces sale con amigos.W języku hiszpańskim tak po prostu jest, że tworząc epitet (rzeczownik + przymiotnik), jako pierwsze stawiamy rzeczownik czyli w tym przypadku oczy a dopiero potem przymiotnik np. niebieskie.. Ma on ciemne, krótkie włosy i niebieskie oczy.. Informacje jak dojechać, historia, co można zobaczyć.. Obraz "Guernica" to dzieło hiszpańskiego malarza Pabla Picassa.. despertarse (e/ie) - budzić się.Język hiszpański oferuje nam kilka możliwości aby mówić o obowiązkach.. Każdy uczeń powinien wykonać go w inny sposób..

Oprócz: Opis miasta po hiszpańsku.

Picasso przez to dzieło wyraził swój sprzeciw wobec wojny i tragedii niewinnych ludzi.. Jest zawsze schludnie i czysto ubrany.. airear la habitación - wietrzyć pokój.. hiszpański pogoda - el tiempo.. hiszpański-słówka technika-la tecnología .Zaczęłyśmy spędzać ze sobą więcej czasu, także po zajęciach.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Sewilla to artystyczna, kulturalna i finansowa stolica południowej Hiszpanii, to formalnie stolica Andaluzji.. Epitet polski: niebieskie oczy Epitet hiszpański: los ojos azulesPrzykładowy opis domu po hiszpańsku Vivo en el centro de Madrid, en un piso pequeño.. el pelo corto - krótkie włosy.. el buzón - skrzynka na listy.. Malowidło powstało w 1937 r. i było reakcją na zbombardowanie hiszpańskiego miasta Guernica.. Przewodnik internetowy.Nauka języka hiszpańskiego, gramatyka hiszpańska, testy, egzamin DELE, matura z hiszpańskiego, piosenki z tekstem hiszpańskim, piosenki z tłumaczeniem, artykuły po hiszpańsku, teksty z mp3, gry on-line, filmy z gramatyki hiszpańskiej, ćwiczeniaMieszka niedaleko i często go odwiedzam.. Podróże (peregrynacje) po Andaluzji w Hiszpanii.. alto - wysoki.. Nosi kolorowe podkoszulki i jeansy.. Wybierz i opisz wybraną przez siebie osobę z Twojego otoczenia..

muszę napisać opis koleżanki/przyjaciółki po hiszpańsku.

Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Należy wybrać jeden.. Obie twierdze (Alcazaba i Gibralfaro) spowodowały, że władze chrześcijańskie musiały aż przez 3 miesiące krwawo walczyć o zdobycie miasta.Opis osoby po hiszpańsku.. hiszpański - opis dnia la rutina diaria.. To duże miasto - zamieszkane przez ponad 700 tys. mieszkańców, a obszar metropolitalny liczy prawie 1,5 mln mieszkańców.. Franek interesuje się sportem i komputerami, podobnie jak ja.opis dnia.. Największą atrakcją jest możliwość przejścia murami dookoła twierdzy, skąd będziemy mieć świetny widok na całe miasto i dalszą okolicę..

Dojazdpodawanie godziny po hiszpańsku ¿Qué hora es?

proszę niech mi ktoś pomoże, bo ucze sie od września tego jezyka i nic nie umiem, a muszę napisać ten opis ;./ To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćMadryt (Madrid) - stolica i największe miasto Hiszpanii , położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama ( Wyżyna Kastylijska ) nad rzeką Manzanares .. Może to być mama, tata, brat - mnie to obojętne, byleby opis był Chodzi o podstawowe informacje np. imię, wiek, narodowość, języki, którymi osobą potrafi się posługiwać, posiadanie zwierzęcia.Ludzkie ciało po hiszpańsku to jednak nie wszystko, w gratisie czekają jeszcze ciekawostki językowo-kulturowe.Mam na imię Magda,mam 28 lat i wraz z rodziną mieszkam w niewielkiej miejscowosci Studzieniec.Mąż ma na imię Przemek,ma 31 lat i obecnie pracuje w jednostce wojskowej a ja zamuję się domem i rodziną.Mamy dwoje cudownych dzieci,córke Nikolei synka Bartosza.Nikola jest zbuntowaną dziewięciolatką a synek dwuletnim łobuzem lubiacym samochody i piłkę nożną.Ulubioną .opis koleżanki/przyjaciółki po hiszpańsku.. la empresa multinacional - firma międzynarodowa.Tłumaczenie w kontekście "opis" po hiszpańsku: Jego opis był bliski prawdy.. el callejón sin salida - ślepa uliczka.W zestawie znajdują się podstawowe słówka związane z miastem..

Pokaż więcej... Oceń to zadanie:el ayuntamiento - ratusz, rada miasta.

Zadanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt