Pomoc osobie nieprzytomnej prezentacja genially

Pobierz

Faza główna - czas trwania około 25 min.. SprawdŽ stan šwiadomoéci poszkodo- wanego.. (S) Podstawy pierwszej pomocy Zasady udzielania pomocy osobie nieprzytomnej 1.. Materiał znajduje się w podręczniku, strony od 77 do 84 Należy przeczytać materiał ze zrozumieniem Obejrzeć wszystkie ilustracje i przeczytać opisy znajdujące się pod nimi.Jako podsumowanie nauczyciel podkreśla, że udzielenie pierwszej pomocy potrzebującym jest obowiązkiem każdego świadka zdarzenia - zarówno moralnym, jak i prawnym (regulują to m.in.: art. 162 Kodeksu karnego, art. 44 Prawa o ruchu drogowym, art. 4 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym).. Widać - widzę ruchy klatki piersiowej i przepony.POMOCY OSOBIE NIEPRZYTOMNEJ 1 Z 3: 1.. Sprawdá, czy jest bezpiecznie.. Musimy także regularnie sprawdzać stan poszkodowanego.. Podejdž do poszkodowanego od strony glo- WY, przykleknij, potrzašnij go delikatnie za ramiona i stanowczo, glošno zapytaj: "Co sie stalo?Temat: Pomoc osobie nieprzytomnej.. 1 Ocenić sytuację - co się stało, czy jestem w stanie pomóc, czy pomoc drugiej osobie nie stwarza dla mnie zagrożenia; w przypadku stwierdzenia, że pomoc drugiej osobie może stanowić bezpośrednie niebezpieczeństwo dla mnie lub innej osoby .Jeśli pomocy udziela więcej niż jedna osoba, prowadź resuscytację krążeniowo-oddechową podczas naklejania elektrod przez inną osobę..

Pierwsza pomoc osobie nieprzytomnej.

Sprawdi, czy jest bezpiecznie (miejsce, otoczenie, okolicznošci).. Jeśli widzimy reakcji - mamy do czynienia z osobą nieprzytomną.. Tamowanie krwawień i krwotoków 95 7.. Złamania i zwichnięcia 99 8.. Układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 07.12.2021r.. Jeśli osoba straciła przytomność np. w łazience i możesz podejrzewać zatrucie tlenkiem węgla, należy ją i wszystkich innych domowników szybko ewakuować z mieszkania.. Czy wszystko w porzqdku?. Żytnia 5a (budynek Internatu ZSZ nr 1).. Jeśli jesteś sam, zrób to natychmiast po ułożeniu poszkodowanego na boku.Umożliwić dopływ świeżego powietrza Czekamy 2-3 minuty Jeśli odzyska przytomność - pionizacja, jeśli nie - traktujemy jak osobę nieprzytomną oceń niebezpieczeństwo Potrząśnij za ramię Zadaj głośno dwa proste pytania Jeżeli reaguje: pozostaw go w pozycji zastanej i dowiedz się co się stało i czy potrzebna jest pomocNov 10, 2021Kolejnym etapem udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej - po udrożnieniu dróg oddechowych - jest ocena oddechu.. Zabawy i konkursy ; Warsztaty kulinarne ; Andrzejki 2016 .Serwis informacyjny Gminy Jerzmanowice - Przeginia Apteczka pierwszej pomocy 92 6..

Zasady udzielania pomocy osobie nieprzytomnej.

.Potrzebuje też ruchu, ale i odpoczynku.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Łańcuch przeżycia.. (wtorek) o godz. 15.00. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach, ul. Wezwij karetkę.. Współcześnie nie mamy czasu, ale aby dłużej móc cieszyć się życiem powinniśmy dbać o siebie, a więc także prowadzić zdrowy tryb życia.. Utrata przytomności to stan kiedy poszkodowany nie reaguje na wszelkie bodźce zewnętrzne, Jeżeli nagle to nastąpiło i trwa około 2 minut nazywane jest to omdleniem.. 4.Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców na warsztaty "Rozwijanie umiejętności wychowawczych" - tzw.Szkoła dla rodziców.. Pomoc osobie nieprzytomnej 77 4. oddychającej - pozycja bezpieczna Utrata przytomności jest stanem zagrożenia życia.. Osoba pomagająca powinna zadbać o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i poszkodowanego oraz chronić osoby znajdujące się w pobliżu.. oddychającej - pozycja bezpieczna .. Klasa 8 edukacja dla bezpieczeństwa.. Sprawdź, czy miejsce zdarzenia jest bezpieczne.. Numer telefonu ratunkowego to:Quizy pierwszapomoc - sprawdź największą bazę quizów o tematyce pierwszapomoc.. Upewnij się, że nikt nie dotyka poszkodowanego, gdy AED przeprowadza analizę rytmu..

Podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy 66 2.

Jeśli osoba reaguje, zostawiamy ją w zastanej pozycji, w razie potrzeby wzywamy pomoc.. Sprawdá stan éwiadomoéci poszkodowanego.. Przytrzymując odchyloną głowę poszkodowanego (udrożnione drogi oddechowe), należy ocenić oddech metodą widać‑słychać‑czuć.. Przytrzymując odchyloną głowę poszkodowanego (udrożnione drogi oddechowe), należy ocenić oddech metodą widać‑słychać‑czuć.. Widać - widzę ruchy klatki piersiowej i przepony.. Oparzenia i odmrożenia 104 9.. Omdlenie samo w sobie nie jest niebezpieczne jednak w jego trakcie jesteśmy narażeni na upadki podczas których możemy .Pomoc osobie nieprzytomnej .. W jej następstwie może bowiem dojść do niedrożność dróg oddechowych na skutek ich zablokowania językiem lub zalania śliną czy treścią żPierwsza pomoc osobie nieprzytomnej ; Pierwsza pomoc w razie zadławienia .. Pierwsza pomoc 2015 ; Dama i Dżentelmen Szkoły 2015 ; Święto Jabłka 2016 .. W związku z tym początkowe czynności, jakie należy podjąć, to dokładna ocena sytuacji i wyeliminowanie zagrożeń.1.. MIE-JSCE - OTOCZENIE - OKOLICZNOŠCI 2.. Postępowanie w miejscu zdarzenia 70 3.. Przewidywanych jest 8 spotkań.1) Dokończ zdanie: Osoba nieprzytomna.. 2) Widzisz osobę nieprzytomną - co robisz w PIERWSZEJ kolejności?Pierwsza pomoc osobie nieprzytomnej..

Zadady udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej .

•Aktywność fizyczna •Prawidłowe odżywianie •Zrównoważona dieta • Odpoczynek •Brak używek i fast foodów.. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa 85 5.. Jeżeli wyładowanie jest zalecane:Play this game to review Other.. Czasem zbyt pochopnie oceniamy innych, nie pamiętając o tym, że od naszego zachowania może zależeć czyjeś zdrowie lub życie.Pierwsza pomoc - główne zasady Główna zasada pierwszej pomocy brzmi: "nie szkodzić".. Postępuj zgodnie z poleceniami głosowymi/wizualnymi AED bez opóźnienia.. Utrata przytomności.. JeSli podejrzewaszPierwsza pomoc - podstawy Być może zdarzyło ci się przejść obok osoby, która leżała bezwładnie na ławce w parku czy na dworcu i pomyśleć, że to bezdomny lub człowiek będący pod wpływem alkoholu.. materiały informacyjne Kraków, 2012-12-04..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt