Proces pielęgnowania dziecka z cukrzycą

Pobierz

Częstość DKA u dzieci leczonych z powodu cukrzy-cy typu 1 wynosi 1 .Proces pielęgnowania dziecka z cukrzycą - znaleziono 0 notatek, strona 1/0 Niestety nie posiadamy notatek spełniających podane wymagania.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.6.Możliwość wystąpienia późnych powikłań cukrzycowych (pogorszenie wzroku, miażdzyca, stopa cukrzycowa) -zapobieganie powikłaniom.. Dziecko nie będzie boi się niczego w szpitalu, podczas gdy rodzice będą mogli dowiedzieć się o funkcjach tej choroby, prawidłowego przygotowania menu i podstawowych umiejętności, które będą .Cukrzyca nie jest chorobą zakaźną i trudno przewidzieć, które dziecko na nią zachoruje.. Pomiar stężenia glukozy (wdrożenie działania pielęgniarskiego przy wartościach mniejszych niż 3,0 mmol/l (55mg/dl) 2.. 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014 r., poz. 1435, z późn.. Spróbuj inaczej sformułować pytanie.. Działanie pielęgniarskie: 1.. Objawom towarzyszy temperatura do 39 stopni oraz męczący, suchy kaszel, bez wymiotów.dzieci poniżej 4. roku życia, dzieci pochodzące z rodzin z ujemnym wywiadem rodzinnym w kierunku cukrzycy typu 1, o niższym statusie socjoekonomicznym, gorszym dostępie do lekarza pierwszego kontaktu oraz zamiesz-kujące regiony o niskiej zapadalności na cukrzycę [8]..

Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą.

Wilgotny kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny.. , .Pielęgniarki edukacyjne mają za zadanie włączyć pacjenta z cukrzycą do aktywnej współpracy w procesie samoopieki i samokontroli, różnicować potrzeby żywieniowe w zależności od modelu leczenia cukrzycy oraz chorób współistniejących (zwłaszcza otyłości).. Proces pielęgnowania Diagnoza pielęgniarska (wstępna): Pacjent lat 51 z .. Proces pielęgnowania ciężarnej z cukrzycą Proces w rozmowie z ciężarną .. Roczny chłopiec przywieziony na oddział z rozpoznaniem ostrej biegunki i odwodnienia, spowodowanego nadmierną utratą płynów.. Znajomość metod diagnostyki cukrzycy u .Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą typu I i.. 2013-10-15 15:24:07 bercikq cukrzyca, proces cukrzyca, 0 Komentarzy.. Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.. 1.Niebezpieczeństwo wystąpienia odwodnienia z powodu wymiotów i biegunki., 2.Niebezpieczeństwo zachłyśnięcia się na skutek wymiotów., 3.Niebezpieczeństwo wystąpienia odparzeń z powodu biegunki., .Proces pielegnowania dziecka z cukrzyca to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. ADRES ZAMIESZKANIA: Wrocław ul. Słowiańska 5/67.. Jedynym sposobem leczenia cukrzycy typu 1 jest podawanie insuliny w zastrzykach lub za pomocą osobistej pompy insulinowej - jest to więc od początku cukrzyca insulinozależna.cukrzycą jest postępowanie żywieniowe, w tym wykorzystanie pojęcia wymienników pokarmowych, które w warunkach szkolnych wymaga dogłębnego zrozumienia przez pielęgniarkę szkolną..

Edukacja dziecka z cukrzycą.

zm.) ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę lub położną wiedzy i umiejętności do wykonywania określonych czynności zawodowych przy udzielaniu świadczeń pielęgnacyjnych,Jeśli proces opieki nad cukrzycą jest przewidziany u dzieci, musi odbyć rozmowę nie tylko z dzieckiem, ale także z jego rodzicami.. Utrudnione oddychanie i duszność., 3.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .DLA PACJENTA Z CUKRZYCĄ Wydanie I z dnia 04.06.2018r.. Wdrożyć dietę cukrzycową.. Jak wynika z ostatnio przeprowadzonych badań, otyłe dzieci są zagrożone cukrzycą bardziej niż dorośli.. Organizm dzieci z nadwagą boryka się z większym zapotrzebowaniem na insulinę, która zapewnia prawidłowy poziom .Proces pielęgnowania i pediatryczna opieka pielęgniarska nad dzieckiem z ostrą biegunką.. Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.. Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca .. Regularny pomiar poziomu glukozy we krwi.. Załóż własny blog!PROCES_PIELĘGNOWANIA-pediatria.doc.. Pacjentka ma rozpoznaną cukrzycę typu II od 12 lat.. Powielanie oraz udostępnianie osobom nieupoważnionym bez pisemnego zezwolenia Dyrektora lub Pełnomocnika Dyrektora ds. SZJ jest zabronione.Cukrzyca u dzieci - badania, leczenie..

Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca .

Regularne posiłki.. Poinformowanie lekarza o niepokojących parametrach.. Kobieta cierpi na otyłość, nie stosuje diety, lekarzy odwiedza nieregularnie, pali około pół paczki papierosów dziennie.Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca.. Dwa dni wcześniej u dziewczynki wystąpił silny ból gardła i gorączka (38,5 Cº), wystąpił też nasilający się kaszel, gardło jest zaczerwienione .Dziecko jest .Cukrzyca typu 1 o podłożu autoimmunologicznym jest to postać cukrzycy najczęściej występująca u dzieci i młodzieży, chociaż może się ujawniać także później.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą typ 2 notatki.. Cukrzyca u dzieci występuje coraz częściej.. Pożądane wartości poziomu cukru we krwi dla pacjentów z cukrzycą powinny wynosić:.. Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.Cel: Likwidacja ryzyka.. Możliwość wystąpienia hipo - i hiperglikemii.. Proces niszczenia komórek trzustki może trwać kilka lat, zanim choroba się ujawni.. Ta późno ujawniająca się postać określana jest mianem cukrzycy typu LADA ( latent autoimmune diabetes in adults ; powoli rozwijająca się autoimmunologiczna cukrzyca .Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca..

Równie ważna jest edukacja wproces pielegnowania dziecka z cukrzyca .

Są rzeczy, które też możesz otagować Proces pielegnowania dziecka z cukrzyca?. 1.Podwyższona temperatura ciała do 38 stopni C oraz obfite poty., 2.. 6-letnia dziewczynka przyjęta na oddział pediatryczny z zapaleniem gardła.. 4.cukrzyca typu 1 proces pielegnowania - dokument [*.pdf] cukrzyca typu 1 proces pielegnowania ( cukrzyca_typu_1_proces_pielegnowania.zip ) Nacisnij .2.. Omówienie z pacjentem późnych powikłań cukrzycy i objawów które mogą zaniepokoić chorego: - Retinopatia cukrzycowa ( upośledzenie widzenia), zalecanie wizyty kontrolne u okulisty, wykonywanie badań przesiewowych - Nefropatia cukrzycowa ( zaburzenia w pracy nerek), zalecane wizyty u nefrologa, wykonywanie badań moczuPlik plan pielęgnacji Cukrzyca.doc na koncie użytkownika dzzzasta • folder Procesy pielęgnacyjne • Data dodania: 28 wrz 2010.. SAMOKONTROLA - to aktywne włączenie się pacjenta w proces .. .proces pielegnowania dziecka z cukrzyca .. -poinformowanie o regularnym mierzeniu poziomu glukozy we krwi, stosowaniu się do .Proces pielęgnowania dziecka z galaktozemią Kategoria » Pediatria Problemy pielęgnacyjne: 5.. Przy rozpoznanym stanie hipoglikemii polecamy choremu wypić słodzony napój, przyjąć pokarm.. Strona 1 z 6 Wszelkie prawa do niniejszego dokumentu i zawartej w nim treści są zastrzeżone.. -zapoznanie pacjentki z objawami hipoglikemii i hiperglikemii oraz nauczenie jak postępować w razie ich wystąpienia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt