Etapy sporządzania ciasta kruchego

Pobierz

ETAPY SPORZĄDZANIA CIASTA KRUCHEGO: - przygotowanie składników i narzędzi pracy; - przesianie mąki, połączenie jej z tłuszczem - siekanie;1.Charakterystyka ciast kruchych-ciasta,które odznaczają się bardzo dużą kruchością,która zależy od zawartości tłuszczu.Zawartość tłuszczu w ciastach kruchych wynosi od 50-100% są to ciasta wysoko tłuszczowe.. Dobrze zaparzona mąka nie przylepia się do ścian garnka i łyżki.. C. piernikowego.. Żółtka utrzyj z cukrem i dodaj do mąki z masłem.. Ciasto w lodówce może leżakować nawet do 5 dni, można je także zamrozić.Jun 18, 202066 Etapy sporządzania ciasta ziemniaczanego Sposoby formowania wyrobów z ciasta ziemniaczanego Obróbka cieplna półproduktów z ciasta ziemniaczanego Powtórzenie .. Charakterystyka ciasta kruchego 74 Charakterystyka i składniki ciasta kruchego Wady ciast kruchych i przyczyny ich powstawania Wyroby z ciasta kruchegociasta pszenne wytwarza się następującymi metodami: − bezpośrednią (jednofazową) - polega na jednofazowym wytworzeniu ciasta z surowców przewidzianych recepturą, ale dodawanych w ściśle określonej kolejności i poddaniu go fermentacji w czasie 0,5 - 1,5 godziny; − pośrednią (dwu- lub trójfazowymi) - wytwarza się najpierw rozczyn (podmłodę) z …Sep 15, 2020Dobór surowców do produkcji ciasta biszkoptowego i metody jego produkcji.. woda, powietrze Podaj temperaturę wypieku ciasta kruchego..

Etapy sporządzania ciasta kruchego (notatka) 5.

Przekładamy masę do miski.Wyrobione ciasto kruche należy owinąć szczelnie folią spożywczą, lekko spłaszczyć (szybciej się schłodzi), następnie schłodzić w lodówce przez minimum 30 minut.. W praktyce ciasto zostawiam w niej dłużej, nawet do 2 godzin (poniżej wyjaśnię dlaczego).. 2.Surowce podstawowe do produkcji ciast kruchych.. Formowanie ciasta oraz pieczenie.. mąka, jaja, cukier Wymień fizyczne środki spulchniając3e.. Cele: - zna sposoby wykonania ciasta drożdżowego, piaskowego - wymienia asortyment wyrobów - aktualizuje wiedzę zawodową.. 63. Podaj zasady .Cechą charakterystyczną wyrobów z ciasta kruchego jest ich łatwość kruszenia się, uzyskana przez stosowanie dużej ilości tłuszczu utrudniającego sklejanie się poszczególnych składników ciasta.. Parametry te dotyczą zarówno temperatury surowców i pomieszczenia produkcyjnego, jak również czasu mieszania.. Napowietrznie masy cukrowo - jajecznej i wymieszanie jej z mąką to etapy sporządzania ciasta a. Kruchego b. Parzonego c. Piernikowego d. biszkoptowego 14.. Przedstaw zastosowanie warzyw strączkowych w produkcji gastronomicznej.. Mąkę pszenną, margarynę, wodę b. Mąkę ziemniaczaną, jaja, śmietanęWymień składniki ciasta biszkoptowego.. zaparzanie mąki,zarabianie ciasta:Etapy sporządzania ciasta kruchego i półkruchego..

Technika produkcji ciasta kruchego.

Wskazane jest uzyskanie temperatury ciasta w granicach 19-25oC.Etapy przygotowania kruchego ciasta: Wsyp mąkę do misy robota, lub na stolnicy.. A. parzonego.. B. biszkoptowego.. Zapoznaj się z wiadomościami dotyczącymi tematu, podręcznik str. 132/133Etapy sporządzania surówek.. Uwaga!. Następnie wykonać polecenia w KARCIE PRACY.. D. kruchego.Pytanie nr 27.. Przedstawione etapy składania i wałkowania należy zastosować do sporządzania ciasta.. Wymień ciasta zarabiane na stolnicy i omów ich zastosowanie w potrawach.. Posiekaj drobno masło i dodaj do mąki.. ETAPY SPORZĄDZANIA CIASTA KRUCHEGO: ZMIANY ZCHODZĄCE PODCZAS WYPIEKU CIAST KRUCHYCH I PŁÓKRUCHYCH:Temat: Sporządzanie ciasta drożdżowego i ciasta piaskowego - asortyment wyrobów z ciasta drożdżowego, piaskowego.. Wyrabiaj tylko do momenty połączenia się składników.. Wykonaną KARTĘ PRACY proszę przesłać na adres e-mail: do dn. 30.03.2020r.. para, wodna Wymień etapy sporządzania ciasta parzonego.. Zmiany fizykochemiczne podczas wypieku: a) białka (krótka notatka) b) skrobia (krótka notatka) c) cukier (krótka notatka) d) proszek do pieczenia (krótka notatka) 6.. Asortyment ciastek i wyrobów z ciasta biszkoptowego.. 180-200C Co jest czynnikiem spulchniającym ciasto parzone.. Etapy produkcji ciasta biszkoptowo-tłuszczowego metodą na ciepło i na zimno..

Technika produkcji ciasta półkruchego.

Jeżeli będziecie wyrabiać długo zacznie pracować w cieśnie gluten,.. Do podstawowych składników ciast ziemniaczanych, oprócz ugotowanych ziemniaków, należy zaliczyć a.. Całość gotujemy przez ok. 6 minut (cały czas mieszając), aby nastąpiło dobre zaparzenie mąki.. Tłuszcz, wodę i sól doprowadzamy do wrzenia w garnuszku, po czym, ciągle mieszając dodajemy mąkę.. a)mąka pszenna b)tłuszcz 50-100% c)jaja (same żółtka lub żółtka ugotowane ale przetarte przez sito) d)cukier puder 3.Organizacja pracy podczas sporządzania ciast kruchych: a)proces produkcji ciast kruchych odbywa .. "Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego" 14 Etapy sporządzania ciasta kruchego są następujące: − zgromadzić niezbędne narzędzia pracy i ułożyć je w takiej kolejności, w jakiej będą używane, − surowce przygotować zgodnie z normatywem, jaja umyć, wybić oddzielnie żółtka i białka lub ugotować żółtka w zakwaszonej wodzie, − mąkę przesiać, posiekać z tłuszczem, aż cząstki będą wielkości ziaren grochu, − dodać .4.. Technika produkcji ciasta parzonego na przykładzie ptysi.. Gotowe .Składnikami ciasta półkruchego są: - mąka pszenna; - cukier puder; - tłuszcz; - śmietana lub mleko; - proszek do pieczenia lub soda oczyszczona..

Przedstaw technikę sporządzania ciasta parzonego.

A. drożdżowego.. Wady ciast kruchych i ich przyczyny: a) zakalec, wyroby twarde, zdeformowane (krótka notatka)Technika sporządzania ciasta kruchego i półkruchego jest identyczna i obejmuje następujące etapy: · Przesianie mąki na stolnicę · Wymieszanie mąki ze środkami spulchniającymi w przypadku ciasta półkruchego · Dodanie do mąki tłuszczu i dokładne posiekanieEtapy sporządzania: Umyć, zdezynfekować jaja Wybić jaja i połączyć z cukrem Ogrzać mieszaninę do temperatury 37-42C .. Zalecanym dodatkiem do ciasta kruchego jest sok z cytryny, który wpływa na ścinanie się białek mąki, przez co zwiększa się kruchość ciasta.Napowietrzanie masy cukrowo-jajowej i wymieszanie jej z mąką to etapy sporządzania ciasta.. Created Date:Przygotowanie.. Spulchnianie ciasta bezowego.Omów poszczególne etapy sporządzania ciasta na stolnicy.. Ocena stopnia napowietrzenia białka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt