Najważniejsze słówka z niemieckiego

Pobierz

Jest to bardzo efektywne wypełnienie wolnego czasu, nawet podczas przerwy na zleceniu.Całą resztę słówek jak i te które właśnie użyliśmy znajdziesz poniżej.. / Kocham cię.. - Jestem twojego/Pana/Pani zdania.. Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Pierwsze czyli najważniejsze słówka niemieckie 100 PIERWSZYCH - czyli najczęściej używanych, a więc najważniejszych - SŁÓWEK w niemieckim STUDY PLAY der, die, das rodzajniki określone und i, a sein być in w ein rodzajnik określony zu za, zbyt haben mieć ich ja werden robić się, stawać się sie ona von od nicht nie mit z es ono sich się auchja, chcę, my, z, powiedział, wczoraj, kiedy, zjem, mam, jak, ten itd.. Najpopularniejsze fiszki.. Tego się nie zapomina.. Zaczniesz w znacznym stopniu rozumieć niemiecki albo zwrócimy Ci pieniądze.. Powitania, Pożegnania i Zwroty Grzecznościowe Kolory Jak się przedstawiać i opowiadać o sobie Członkowie rodziny Kraje i narodowości 22 Najważniejsze pytania po niemiecku Pory dnia Dni tygodnia Miesiące Pory roku Pogoda Dom i mieszkanie Meble i przedmioty Wielkanoc - OsternPrzekonaj się sam!. Ich mag dich nicht./ Nie lubię ciebie.1).. - Dzień dobry!. Jeśli nie, nic straconego!. (Ta bluza jest brudna, weź inną.). (Poproszę jakiś chłodny napój.). - Zgadza się./To prawda.. - Dokładnie!. Ich mag das nicht./ Nie lubię tego.. To własnie sprawia, że materiału na początku nauki jest naprawdę niewiele, dlatego w krótkim czasie widzisz pierwsze efekty swojej pracy w postaci znajomości 1000 niemieckich słów i rozumieniu większości potocznych wypowiedzi po niemiecku..

Najważniejsze słówka niemieckie (lista 91-100).

(To mój bardzo bliski znajomy.). / Lubię cię.. Słowa są uszeregowane według częstotliwości użycia w codziennym mówionym języku niemieckim.NAJWAŻNIEJSZE SŁÓWKA DO MATURY 2 czasowniki - mega podstawowe czasowniki do matury STATIVE VERBS Matura słówka pojawiające się w tekstach.. - Wątpię, że… Zgadzanie się z czyjąś opinią Ich bin deiner/Ihrer Meinung.. erster, erste, erstes - pierwszy, pierwsza, pierwsze 92).. (w odpowiedzi na podziękowanie) Entschuldigung - przepraszam (gdy chcemy zapytać kogoś np. o drogę) Powitanie Guten Morgen!. Według badań naukowych, będziesz wtedy w 80 % rozumieć treść.. Każda lekcja Mondly obraca się wokół pewnego tematu lub sytuacji: od rodziny, przez kolory, po zwierzęta czy zakupy.Obowiązki w domu - skorzystaj z naszego kursu!. - Czy masz czas?. Nowe słownictwo możesz znaleźć tak naprawdę wszędzie, na przykład czytając książki po niemiecku czy oglądając filmy w języku niemieckim.. Jeżeli nie masz czasu samodzielnie tworzyć fiszek, dobrym .W ten sposób poznacie go dogłębnie i z czterech różnych perspektyw.. Czasownik verlernen, oznacza zapomnieć, ale nie jest to synonim słowa vergessen!. Verlernen można tylko to, co już kiedyś zdążyliśmy się nauczyć.. Najchętniej uczę się nocami.1000 słów niemiecki - moja opinia i podsumowanie.. W kwietniu tematem na topie jest oczywiście egzamin ósmoklasisty, dlatego w tym miesiącu każda z nas przedstawi Wam 10 zwrotów, które po prostu trzeba znać podchodząc do egzaminu z języka niemieckiego.Najczęściej używane niemieckie słowa..

Na koniec zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego kursu języka niemieckiego dla Opiekunek.

B Boże Narodzenie Budynki C Czas wolny Czasowniki niemieckie Cechy charakteru Części ciała Członkowie rodziny D Dom wyposażenie Dni tygodnia niemiecki Drzewa Dyscypliny sportowe E - J Emocje Film Geografia Gry Historia Hobby Hotel Instrumenty muzyczneTutaj znajdziesz super-ważne i podstawowe zwroty, a tutaj podstawowe słówka dla osób początkujących.. lang, lange - długi, długo 96).. Koniec z nauką losowych słów, których prawdopodobnie nigdy nie użyjesz w prawdziwym życiu.. Dzięki temu będziesz w stanie komunikować się w języku niemieckim .Jan 29, 2021Nasi lingwiści wybrali najczęstsze niemieckie słowa, więc zaczynasz od tego, co jest naprawdę ważne.. Potrafisz przetłumaczyć na niemiecki takie słowa jak "otrzymywać", "noga", "drzewo", "pijany", "lepiej" czy "niemowlę"?. (przed południem) Guten Tag!. - Zgadza się.. wo - gdzie 95).. eigentlich - właściwie, właściwie, prawdziwy, rzeczywisty, faktyczny 97).. Dzięki fiszkom szybko zaznajomisz się z 1000 najczęściej używanych słów niemieckich.Poznaj nowe, podstawowe słownictwo niemieckie.. / Tag!alle- wszyscy anhalten - zatrzymywać, zatrzymać anziehen - ubierać Anfang - początek anfangen - zaczynać ankommen - przybywać,przybyć angenehm - miły allein - sam samotny alles - wszystko als - gdy als - niż alt - stary Alter - wiek Ankunft - przybycie anderer - inny an - przy annehmen - przyjmować (perf:przyjąć) anrufen - dzwonić, zadzwonićich - ja du-ty ich bin .- Ja jestem ..

Znajdziecie tam Państwo pojedyncze słówka, podstawowe i bardziej zaawansowane zwroty oraz zdania.

***To jest jak jazda na rowerze.. Zapraszam do korzystania z 83 darmowych słowników z wymową i ćwiczeniami!. / To mi się podoba mi się..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt