Zaimki dzierżawcze w niemieckim

Pobierz

Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek dzierżawczy (mein, dein, ihr, sein, unser, euer, Ihr/ihr).. I tak do " Ich " przyporządkujemy " mein ", do " Du " - " dein ", a do " Er/Sie/Es " - " sein ".zaimki dzierżawcze w niemieckim przydatne do nauki Zaimek dzierżawczy Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre .. zaimki dzierżawcze w niemieckim przydatne do nauki 380 osób zadowolonych z pobrania ocena .sie ihr ihre.. Zwróć na to uwagę!. Zaimki dzierżawcze spełniają rolę przydawki i określają do kogo dana rzecz lub osoba należą.. W języku niemieckim zaimki również się odmieniają, ale o tym inny poradnik.. Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że tutaj wszystko jest w przybliżeniu takie samo jak w przypadku przymiotników - one również muszą się zgadzać z rzeczownikami.. Mój, twój, jego, jej, … w języku niemieckim to żaden problem z .Następnie zaimki dzierżawcze w języku niemieckim służą jako definicje.. Nie ma tu wyjątków od reguły.. Mam nadzieję, że ten materiał jest zrozumiały.. Kiedy go używamy i po co właściwie jest nam potrzebny?. Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] Forma zaimka dzierżawczego zależy od rodzaju, liczby i przypadku rzeczownika.. W języku niemieckim nie używa się słowa "swoje", gdyż wszystkie osoby posiadają własny zaimek dzierżawczy.Zaimki dzierżawcze w bierniku Zaimki dzierżawcze też zawsze kopiują rodzajnik nieokreślony w liczbie pojedynczej, w liczbie mnogiej określony..

Jak stosować zaimki dzierżawcze niemiecki?

- Jej oczy są piękne.. Są to najzwyczajniej w świecie formy: mój, moja, moje, twój, twoja, twoje, jego, jej etc. .. Jest to jedno z podstawowych zagadnień języka niemieckiego.. Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek.. (swój) Er sucht Wagen.W języku niemieckim zaimek dzierżawczy odmienia się tak samo jak rodzajnik nieokreślony ein.. Przed rzeczownikami rodzaju żeńskiego oraz przed wszystkimi rzeczownikami liczby mnogiej zaimek dzierżawczy przyjmuje w mianowniku (pierwszy przypadek) końcówkę "-e".W języku niemieckim jest tylko 6 zaimków dzierżawczych: MEIN, DEIN, SEIN, UNSER, EUER, IHR Martin de Simmons 112K views 3 years ago Niemiecki dla początkujących - zaimki dzierżawcze, użycie "so" i.Kolejna lekcja z serii "Gramatyka Niemieckiego Języka ".. - Szukam moich okularów.Niemiecki zaimki dzierżawcze niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze Połącz w pary wg Beata6 Niemieckim zaimki dzierżawcze Połącz w pary wg Ewatrus Klasa 7 Niemieckim Zaimki dzierżawcze Brakujące słowo wg Paniodpolskiego1 Poziom A1 Polski jako obcy zaimki dzierżawcze: your, our, their, its Brakujące słowo wg Testodromniemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze Połącz w pary wg Beata6 Niemieckim Wybierz właściwe zaimki dzierżawcze Teleturniej wg Ingaszr Liceum język niemiecki zaimki dzierżawcze j. niemiecki Połącz w pary wg Matrusia Zaimki dzierżawcze Kacper niemiecki Labirynt wg Emilka872 zaimki dzierżawcze j. niemiecki Połącz w pary wg Kinga3Zaimki dzierżawcze w niemieckim pełnią oczywiście taką sama funkcję jak w języku polskim - służą do opisywania przynależności..

- czyli zaimki dzierżawcze w języku niemieckim.

Wystarczy zapamiętać, że końcówka zaimka "e" jest w rodzaju żeńskim i liczbie mnogiej a w rodzaju męskim i nijakim nie ma "e".Podobnie jak w języku polskim, zaimki dzierżawcze w języku niemieckim mają różne końcówki w zależności od rodzaju i liczby rzeczownika.. Ważne!. Nie dotykaj!. Będzie to więc zarówno odmiana przez przypadki jak i przez rodzaje.Zaimek dzierżawczy - Das Possessivpronomen Każda osoba posiada w języku niemieckim odrębny zaimek dzierżawczy.. Schemat odmiany zaimków dzierżawczych w celowniku w języku niemieckim.. Jej forma nie brzmi euere, tylko eure!. Moje konto; Koszyk; Elementy 0.. Oto wzory odmiany wszystkich niemieckich zaimków dzierżawczych: Zauważ, że zaimki dzierżawcze w rodzaju męskim i nijakim są takie same, z wyjątkiem biernika.Schemat odmiany zaimków dzierżawczych w celowniku w języku niemieckim.. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa, gdy mówiliśmy do innego dziecka lub ono wołało do nas: "Nie dotykaj!. Jako małe dzieci w pewnym momencie mieliśmy bardzo rozbudowane .Na całe szczęście w języku niemieckim istnieją tylko 4 przypadki (Nominativ, Genitiv, Dativ, Akkusativ).. Końcówki zaimków dzierżawczych w liczbie pojedynczej są takie same jak końcówki rodzajników nieokreślonych.. Zaimek dzierżawczy występuje przed rzeczownikiem i nie używa się wtedy rodzajnika..

Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność.

Ich Familie wohnt in Köln.Niemiecki Zaimki dzierżawcze Uzupełnij luki odpowiednim zaimkiem dzierżawczym.. Jedynym wyjątkiem jest osoba ihr.. W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma "swój",Wyczółkowskiego 26/6, 41-902 Bytom, adres email: Więcej informacji na ten temat znajdziesz w mojej Polityce Prywatności.Opis gramatyki: Zaimek dzierżawczy - język niemiecki Die Kinder sprechen mit sie Eltern.. Tabela zaimków dzierżawczych w języku niemieckim (wszystkie przypadki) W miejsce mein- możemy podstawić każdy inny zaimek dzierżawczy.Zaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności.. Oczywiście nie występuje jeden zaimek dzierżawczy, do każdej osoby przyporządkowany jest jej własny zaimek.. Dzisiaj zajmiemy się zaimkiem dzierżawczym w mianowniku.. W tabeli znajdziesz tylko dwa z nich, bo pozostałe zachowują się dokładnie tak samo.. Strona główna; Korepetycje i szkolenia; O mnie; .. Zaimki dzierżawcze w dopełniaczu znajdziesz tutaj: .zaimek dzierżawczy Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.)..

Zaimek dzierżawczy w języku niemieckim nie jest trudny.

W dzisiejszym wpisie omówimy postawy związane z tym pojęciem gramatycznym.. - czyli zaimki dzierżawcze w języku niemieckim - Niemiecka Sofa.. Akkusativ r. określony Akkusativ zaimek dzierżawczy den meinen, deine en 3/5 11Die Schuhe gehören Dir (Buty należą do Ciebie).. Ich habe ein .Zaimki dzierżawcze są bardzo proste w użyciu.. Jest to bardziej rozbudowany problem i nie do końca .Idiomy niemieckie: Rodzajnik określony w języku niemieckim: Czasowniki regularne w języku niemieckim: Stopniowanie przymiotników: Rodzajnik nieokreślony w niemieckim: Czasowniki nieregularne w niemieckim: Rekcja przymiotnika w języku niemieckim: Rodzajnik zerowy w niemieckim: Czasowniki złożone w niemieckim: Rodzaj rzeczowników w ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt