Jak napisać sprawozdanie do bdo

Pobierz

Zapraszamy!Jeśli nie wiesz jak zarejestrować się w BDO lub jak złożyć obowiązkowe sprawozdania - pomożemy Ci w tym.. Niezależnie od tego czy ewidencja odpadów w poprzednim roku była prowadzona w BDO czy papierowo.Instrukcja logowania do systemu BDO oraz przypisania konta podmiotu do użytkownika (PDF 1.8 MB) Instrukcja tworzenia kont głównych oraz podrzędnych (PDF 1.3 MB) 2.. Oferujemy wszystkim podmiotom profesjonalną pomoc w zakresie spełniania obowiązku rejestracji w BDO jak i późniejszej obsługi tego systemu.. Odbierz .Pomoc specjalistów GreenLynx w zakresie BDO.. Ostatnim krokiem po zaakceptowaniu sprawozdania przez Państwa jest elektroniczna wysyłka sprawdzania.. Są tylko 3 dotyczące odbierania odpadów, prowadzenia PSZOKu i zbierania odpadów.. i 2020 r. Sprawozdanie do BDO za 2019 r. i 2020 r. to temat wielu wiadomości, które w ostatnim czasie otrzymujemy od naszych Klientów.. produktów oraz o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi i o kampaniach edukacyjnych, a także dotyczące działalności stacji demontażu pojazdów i strzępiarek pojazdów należy sporządzić po raz pierwszy poprzez BDO w terminie do 11 września 2020 r. - zamiast pierwotnie do 15 .4 stycznia 2021 (aktualizacja) Sprawozdanie odpadowe za 2019 oraz sprawozdanie za 2020 rok składane jest według nowych zasad w BDO!. W tym roku przedsiębiorcy wytwarzający odpady po raz pierwszy są zobowiązani do złożenia sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami za rok 2019 w wersji elektronicznej za pomocą rejestru BDO.W BDO w zakładce sprawozdania nie ma takiego typu sprawozdania..

Wypełnimy w Twoim imieniu wniosek BDO lub sporządzimy sprawozdanie BDO za 2019r.

W tym wpisie, na własnym przykładzie, omawiam kilka najważniejszych elementów, o których trzeba pamiętać wprowadzając do obrotu produkty w opakowaniach.. Przystępna forma, przykłady.. Usługa przeprowadzana jest w pełni zdalnie.. Poza tym w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w art. 9o nie ma nic napisane, że sprawozdania składane są za pomocą BDO.Jak wypełnić roczne sprawozdanie do Marszałka Województwa - termin mija 15 marca każdego roku!. W związku z tym, wraz z Moniką Blezień - Ruszaj - specjalistką ds. ochrony środowiska przygotowałyśmy artykuł, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.Aby bezproblemowo wypełnić sprawozdanie w systemie BDO, trzeba skrupulatnie się do tego przygotować.. Pierwszym etapem jest zalogowanie się w portalu BDO.. Logowanie do portalu BDO.. Pomimo tego proszę nie wysyłać sprawozdań w formie papierowej do Urzędu Marszałkowskiego.Sprawdź kto i kiedy składa sprawozdania BDO za 2019 r. Najważniejsze informacje w pigułce!. Mamy na to czas do 11 września czyli do piątku.. Przejdź do działu XI.. Wile osób ma problem z tymi sprawozdaniami, dlatego w czwartek 3 września zrobiłem Live na…Aby bezproblemowo wypełnić sprawozdanie w systemie BDO, trzeba skrupulatnie się do tego przygotować..

Mam nadzieję, że teraz przynajmniej wiesz do kiedy należy złożyć sprawozdanie BDO za 2019 r. .

Ostatecznie jednak firmy zyskały m.in. możliwość kontynuowania prowadzenia do końca 2020 .. To jest błąd, nad którego naprawieniem nadal pracują.. Wysyłając zgłoszenie do Naszej firmy otrzymacie Państwo szybką odpowiedź, czy i w jakim zakresie podlegacie pod obowiązek.. ewidencji w formie papierowej.Gość napisał: Mam pytanie: Jeżeli wypełnicie np. dział I i wrócicie do głównej strony sprawozdania (gdzie widoczne są wszystkie działy) - czy widzicie, co było przed chwilą uzupełnione w dziale I?. Przydadzą Ci się przed złożeniem sprawozdania, jak i na etapie prowadzenia ewidencji opakowań.SPRAWOZDANIE Z ODPADÓW ZA 2019 INSTRUKCJA UTWORZENIA I ZŁOŻENIA ELEKTRONICZNEGO SPRAWOZDANIA PRZEZ PODMIOTY WYKONUJĄCE DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ POPRZEZ PLATFORMĘ BDO Termin złożenia sprawozdania o odpadach za rok 2019 - do 31 października 2020 r. Opracował Rafał Kiełkowski 1 wrzesień 2020 r.Materiał przedstawiał sposób złożenia sprawozdania.. Masz inne pytania?. Pod koniec 2019 roku zaktualizowałam e-booka - został wzbogacony o następujące informacje wynikające ze zmian w przepisach: zmiany w postępowaniu z odpadami komunalnymi - segregacja,Następnie poproszą Państwa o dostęp do systemu BDO, zbiorą potrzebne dane i przygotują kompletne sprawozdanie..

Nowe sprawozdanie zawiera 13 działów oraz 31 tabel, które należy wypełnić danymi na podstawie ewidencji odpadów prowadzonej w poprzednim roku.

Następnie wpisz masę wytworzonych odpadów w danym roku w Mg(mega gramach), np. 1 kg to 0,0001 Mg ; 10 kg to 0,0010 Mg ; .Oto jak krok po kroku złożyć sprawozdanie BDO wynikające ze sprzedaży w aptece foliowych torebek (fot. Shutterstock) 16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 .Przykład - wpis do BDO restauracji wprowadzającej produkty w opakowaniach.. Dane do sprawozdania pobieramy z prowadzonej w ciągu roku ewidencji.. W przypadku zamówienia dania na wynos pan Adam pakuje dania w opakowania jednorazowe, a te dodatkowo - w reklamówkę.Jak powinno wyglądać sprawozdanie do BDO w przypadku sklepu internetowego?. Sprawozdanie BDO za 2019r.. Przykładowo - aktualnie z BDO nie można wygenerować podglądu sprawozdania przed jego wysłaniem, co w praktyce oznacza, że uzupełnione dane trzeba zapisywać w odrębnym pliku, a potem jeszcze raz wchodzić w dany dział i sprawdzać.Twórcy systemu BDO sugerują użycie przeglądarek Firefox, Google Chrome oraz Edge w najnowszych ich wersjach inaczej strona może działać nieprawidłowo!.

Poniżej dowiesz się kto musi złożyć sprawozdanie i jak to zrobić.INSTRUKCJA: JAK WYPEŁNIĆ I WYSŁAĆ SPRAWOZDANIE ROCZNE W BDO ... Cofnij się do listy działów.

Nie pojawia się to co w innych sprawozdaniach, czyli "Tabela zawiera dane".Jeżeli - podmiot jest już zarejestrowany w BDO, to dostęp do wszystkich funkcji systemu dla dotychczasowych użytkowników jest możliwy tylko wtedy, jeśli zalogujesz się przez Login.gov.pl i powiążesz swoje konto z podmiotem zarejestrowanym w BDO - podmiot nie jest zarejestrowany w BDO, to po zalogowaniu się przez Login.gov.pl będzie można złożyć w systemie wniosek o wpis do .Sprawozdanie roczne o wytwarzanych odpadach składamy tylko i wyłącznie przez rejestr BDO.. Premiera e-booka miała miejsce na początku 2017 roku.. Moduł ewidencji odpadów.. Poniżej dowiesz się, kto musi złożyć sprawozdanie i jak to zrobić.- Zawsze klikałem w jeden przycisk i drukowałem sprawozdanie, które następnie składałem do właściwego urzędu marszałkowskiego.. Dowód wykonania naszej usługi i wysłania sprawozdania zostanie do Państwa dostarczony e-mailowo.Termin sprawozdania BDO: dla części firm to 11 września 2020.. Złóż sprawozdanie, pobierz UPO, utwórz korektę (PDF 1.43 MB) FILMY - KROK PO KROKU SYSTEM BDO.Dzięki rejestrowi BDO właściwe organy będą mogły w banalny sposób zweryfikować kto nie złożył sprawozdania, mimo posiadanego wpisu do BDO.. W chwili obecnej na stronie BDO nie ma jeszcze możliwości utworzenia sprawozdania z odpadów za 2019 .. Bądź na bieżąco z prawem!. Dodatkową trudność może powodować fakt, że aktualnie z BDO nie można wygenerować podglądu sprawozdania przed jego wysłaniem co w praktyce oznacza, że uzupełnione dane trzeba zapisywać w odrębnym pliku, a potem jeszcze raz .W tym roku w związku z pandemią COVID-19, wyjątkowo przedłużono czas na złożenie sprawozdań dotyczących szeroko rozumianego recyklingu związanego z naszą branżą za rok 2019.. Robimy to wchodząc na stronę: sprawozdania za 2019 r. dotyczące ww.. , 2020 r. lub wcześniejsze lata.. Po wykupieniu usługi, otrzymasz dodatkowe pytania.. Pod koniec zeszłego roku rejestr BDO i wszystko, co było z nim związane, w dużej mierze zaprzątało uwagę przedsiębiorców.. Zostaw komentarz lub napisz do mnie w sprawie możliwości współpracy.Jak organizacje odzysku, organizacje odzysku opakowań, organizacje odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, organizacje samorządu gospodarczego oraz podmioty pośredniczące powinny składać sprawozdanie o produktach, opakowaniach i odpadach opakowaniowych z nich powstających w systemie BDO?Corocznie wiele podmiotów jest zobowiązanych do złożenia rocznego sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt