Test dziady cz 2 z odpowiedziami

Pobierz

Zaznacz właściwą odpowiedź i odpowiedz na pytania.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1.Spotkanie wiejskiej gromady w kaplicy pod przewodnictwem Guślarza.. Powodzenia!. Co powinien wiedzieć?. scena więzienna.. A - Niebieskiego B - Nie byBo badylka C - Zielonego D - BiaBego 2.. 1. w Zaduszki 2. w Dzień Niepodległości 3. w przeddzień Zaduszek - 10 pkt.. Test składa się z 12 pytań.. Przedstawiona tam moralność wynika z przekonań o winach i karze.. noc dziadów.. Tą lekturę miałem dwa lata temu, a teraz nic nie pamiętam.. Sprawdź!
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym znaczkiem dostajesz zero punktów.. W DZIADACH CZ. II wraz z pojawieniem się Dziewczyny akcja dramatu przenosi się w .Z której sceny Dziadów cz. III pochodzą następujące słowa: "Nasz naród jak lawa.. III Dziadów A. Mickiewicza powstała w: a) Wilnie.. Pytanie 1 /10.. Należy pamiętać, że każdy grzech podlega karze, w myśl przekonania, że nie ma kary bez winy.Zestaw: "Dziady cz. III" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 361 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: .. Inne testy w tej kategorii: Test Nie ?. d) Dreźnie.. Wybierz poprawną odpowiedź, aby kontynuować.Sprawdzian ze znajomości i zrozumienia lektury "Dziady" cz. II A. Mickiewicza..

Drukuj test.dziady cz.II.

Rozwiąż test!Która z podanych cech najtrafniej charakteryzuje Konrada z III cz. Dziadów A. Mickiewicza?. Agnieszka_Fugiel 3 lata temu.. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 17 marca 2020 (dzień 2).Download: TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY - "DZIADY CZ.III" MICKIEWICZA.pdf.. Kiedy odbywa się akcja utworu?. answer choicesTest sprawdzający znajomość "Dziadów" cz. II Adama Mickiewicza.. Jakiego koloru jest badylek trzymany przez ducha po[redniego ?. Co może pojawić się na takim sprawdzianie?. Z której sceny Dziadów cz. III pochodzą następujące słowa: "Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi" 5.Cierpienie wzbogaca człowieka - dwa ziarnka gorczycy.Druga część "Dziadów" dotyczy problemów moralnych.. Wkrótce mam kartkówkę z Dziadów cz. II.. W teście Dziady cz. II - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Kiedy rozgrywa się akcja?. A - Ziarnko pszenicy B - Ziarnko gorczycy C - Lizaka D - Piór 3.. 1. za odpowiednik obrzędu Dziadów można by uznać: a) Wielkanoc b) Nowy Rok c) Święto Zmarłych 2.Test ze znajomości III cz. Dziadów.. Otwórz PDF w nowym oknie.. Co okazało się wybawieniem dla dwojga pokutujących dzieci - Józia i Rózi?. Sprawdź swoją wiedzę z Dziadów!.

Tags: Question 18 .2 teksty, 19 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.

Zgłoś błąd Wyświetleń: 48862. przydały by sie odpowiedzi.. Część III Dziadów A. Mickiewicza powstała w: a/ Wilnie, b/ Paryżu, c/ Kownie, d/ Dreźnie 1 2.. Celem obrzędu dziadów było przywrócenie zmarłych do życia.. pycha pokora odwaga cierpliwość: 7.. Lista pytań z lektury Dziady cz. II.. Przerwij test.. Boska komedia Test Granica Test Mitologia Test Konrad Wallenrod Test Makbet Test Lalka Test Ludzie bezdomniDziady cz. III 1.. Kiedy powstał utwór?. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: dawid.lesniak3 napisano 16.02.2014 10:20. zgłoś do usunięcia.. ą. ce słowa: "Nasz naród jak lawa.. Adam Mickiewicz - Dziady część II Twój wynik: 100 na 100 pkt Dziękujemy za zabawę i udział teście!. (0-1) Oceń prawdziwość poniższych informacji.. Uwaga!. Wybierz P, jeśli informacja jest prawdziwa, albo F - jeśli jest fałszywa.. Pobierz.. Na co zwrócić uwagę?Dziady cz 3 test z lektury.. Sprawdź jak dobrze znasz Dziady cz III Adama Mickiewicza.. Z której sceny Dziadów cz. III pochodz.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.2.. Pytanie 3: Problematyka Dziadów cz. II dotyczy:Adam Mickiewicz - Dziady część II Co wiesz o tej lekturze?. Pytania zawarte w teście.. Co wiedzieć?. 2.Rozpoczęcie obrzędu Dziadów..

Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Dziady cz. IITest z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

4.Przywołanie duchów lekkich - Józio i Rózia.. Obrzędowi dziadów przewodniczył Guślarz.. Która odpowiedź opisuje ostatnie, niespodziewane widmo młodzieńca w II części ,,Dziadów''?. F Zadanie 2.. Pytanie 2: Gdzie toczy się akcja utworu?. Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.W III cz. "Dziadów" autor: a) wszystkie odpowiedzi są poprawne b) wiele osób ukazał pod prawdziwymi nazwiskami c) w szczególny sposób zadbał o prawdopodobieństwo i charakterystyczność postaci i zdarzeń d) w mistrzowski sposób połączył założenia dramatu romantycznego z problematyką polityczno - historyczną oraz metafizyką"Dziady cz. II" - sprawdzian, jakie pytania mogą się pojawić?. 4. w Wigilię 5.. W jakiej kolejnosci pojawiaBy siˇ duchy ?Test z lektury "Dziady, część II" (Adam Mickiewicz).. Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi:" answer choices .. w 1832 roku w 1810 roku w 1864 roku w 1900 roku.. Przygotuj się do sprawdzianu i kartkówki z Dziadów.. Dziady cz. II test wiedzy DRAFT.. Powiadom znajomego.. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie.. Aby dodawać komentarze musisz się zalogowa .Plik Dziady cz 2 test po cyklu.docx na koncie użytkownika elwi-em • folder Dziady cz. II • Data dodania: 5 sty 2015. nast..

Tagi dla tego testu: lektury mickiewicz, dziady,Test wiedzy z lektury ,,Dziady cz. 2'' Jest mały błąd, ostatanie pytanie, odpowiedzią prawidłową byloby: Bawiła się uczuciami innych ;pDziady cz. II Test z tre[ci lektury Poziom trudno[ci: Zredni 1.

Guślarz przywołuje duchy postaci, które za życia popełniły grzechy lekkie, średnie i ciężkie.. Rozwiąż test!Dziady cz. II Test z treści lektury Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Z której sceny Dziadów cz. III pochodzą następujące słowa: "Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi:" Pan Senator Noc dziadów scena .test > Dziady, część III.. O co prosi widmo złego pana?Szczegółowy test z wiedzy o lekturze Dziady cz. 2 - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest - Seria pytań wielokrotnego wyboru.. Co potrzebowaBy anioBki do pój[cia do nieba ?. Salon warszawski.. Jak miała na imię Dziewczyna, za życia najpiękniejsza we wsi?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt